De Boer: 'Je wil toch die toppers winnen'

Bron: www.ajaxshowtime.com

Ajax-trainer Frank de Boer vindt het jammer dat zijn ploeg dit seizoen zoveel moeite heeft met het winnen van topduels. In gesprek met het Algemeen Dagblad geeft de oefenmeester aan waar dat volgens hem aan ligt.

'Wij moeten altijd het spel maken. Ook in toppers wordt dat van ons verwacht. Niet erg, want we willen zelf ook dominant zijn. Maar bijvoorbeeld bij PSV zijn de verwachtingen op dat vlak minder. Al speelde PSV goed tegen ons, hoor. Maar wel vanuit de reactie', zo neemt De Boer de thuiswedstrijd tegen de Eindhovenaren als voorbeeld. Een goal van Amin Younes kon toen niet voorkomen dat Ajax in eigen huis verloor van PSV met 1-2.

Ook De Boer weet dat clubs kampioen worden tegen de kleintjes, zoals het oude cliché luidt. 'In theorie zou het kunnen ja, Ajax kampioen zonder goed te presteren in toppers. Maar je wilt toch juist die toppers winnen. Voor het gevoel', zegt de oud-verdediger. 'Maar vooral omdat je dan snel afstand kunt nemen van de directe concurrentie. Op die manier is de kans op de titel het grootst.'

……

Lees het volledige artikel op http://www.ajaxshowtime.com/article/hoofdnieuws/93599/de-boer-je-wil-toch-die-toppers-winnen